Czarny i biały – polecany duet

najnowszy szyk i trendy

Czarny i biały – polecany duet

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można stwierdzić, iż połączenie białego z czarnym przenigdy nie wyjdzie z mody.

Człowiek kocha czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to należy powiedzieć, że jest w nim coś niesamowicie naturalnego, subtelnego i eleganckiego. Przez lata złączenie obu kolorów zostało na stałe w modzie.

Biało-czarne ubrania ma w swojej ofercie bardzo wiele firm, od tych najbardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak na przykład ubrania Reserved. Złączenie tych kolorów bez dodawania, żadnej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku i dodatkowo też może świadczyć o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, że biel i czerń to kolory biznesu, powiązane z bogactwem. Bieda natomiast w wielu regionach świata lubi wyrażać się znacznie bardziej żywymi kolorami. Na dowód tego można obejrzeć program przyrodniczy poświęcony mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można znaleźć wiele ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Wiele z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez złączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved to świetny przykład. Do kupienia istnieje wiele modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje również takie techniki jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna suknia (sprawdź: salon sukien ślubnych warszawa) z białymi lamówkami to extra propozycja na przykład dla kobiet które pracują w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, iż omawiany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również łącząc czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, lub też białą sukienkę z czarnym żakietem. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem czarną lub białą sukienkę złączyć z innymi kolorami, tworząc zupełnie nowy, mniej formalny look.