W jaki sposób ubrać naszą pociechę na uroczystość komunii świętej? Co może być lepsze dla dziewczynki – alba czy sukienka?

najnowszy szyk i trendy

W jaki sposób ubrać naszą pociechę na uroczystość komunii świętej? Co może być lepsze dla dziewczynki – alba czy sukienka?

Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla dzieci. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy – to całe przygotowanie pokazuje, jak ważne jest to święto. Jednakże to rodzice mają największe urwanie głowy, gdyż muszą zająć się wszystkim, to znaczy zaprosić gości, przygotować spotkanie komunijne oraz także zadbać o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasami całkiem duży problem, tym bardziej gdy mowa o stroju dla dziewczynek. Podstawowa zaś kwestia to taka, co kupić: suknie komunijną albo może lepsza okaże się alba komunijna? Wiele tak naprawdę jest zależne od parafii, do której uczęszcza nasze dziecko. Czasem daje się rodzicom możliwość wyboru, ale częściej jest tak, iż dzieci mają odgórnie narzucony strój przez katechetów. Najczęściej są to alby komunijne – Aldeko – stroje komunijne.

W niektórych regionach jednakże jest tradycja ubierania sukienek, pomimo tego cały czas jest dyskusja, co będzie lepsze. Właściwie nie ma konkretnej odpowiedzi. Jeżeli jest jakiś wybór, to najlepiej w pierwszej kolejności spojrzeć do portfela. Wiadomo jednak, że im bardziej strojną sukienkę będziemy chcieli kupić dla naszej córki, tym będzie ona więcej kosztować.

Jeśli są jakiekolwiek nurtujące Cię pytania na omawiany temat, to kliknij na opracowanie (https://operakameralna.pl/), ono na pewno Cię zainteresuje.

Musimy w związku z tym sprawdzić, ile mamy na to gotówki oraz pamiętać przy tym, że z albą nie mamy takich problemów. Warto porównać ceny w sklepach internetowych. Można w ten sposób zakupić używaną albę mniej więcej od około dwudziestu pięciu złotych, natomiast nieużywaną od stu pięćdziesięciu. W sieci również suknie do Pierwszej Komunii kosztują mniej. Jeżeli chodzi o suknię, to używane już możemy nabyć za dwadzieścia, natomiast nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przy zakupach w sieci pojawia się również problem jaki wiąże się z dopasowaniem rozmiaru ubrania dla naszego dziecka. Przy tym nie mamy do końca pewności, w jakim stanie dotrze do nas towar. Jeśli zaś chodzi o zakupy w sklepie tradycyjnym to ceny kształtują się między osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukienkami jest tak samo, jednakże zawsze można zrobić to jeszcze inaczej patrząc dla przykładu do second handu – zobacz przykłady. Pamiętać też trzeba, by odłożyć gotówkę na dodatki komunijne, które są też niesamowicie ważne. Wianek komunijny, białe obuwie, jak też torebka uzupełnią na pewno pięknie całość.