Najczęściej popełniane przez mężczyzn błędy jeśli chodzi o dobór ubrań. Czego się wystrzegać?

najnowszy szyk i trendy

Najczęściej popełniane przez mężczyzn błędy jeśli chodzi o dobór ubrań. Czego się wystrzegać?

Moda dla mężczyzn to temat dosyć kontrowersyjny dla części panów. Wydaje im się bowiem, że słowo moda jest jakby zarezerwowane tylko dla kobiet i jest to zdecydowanie domena płci żeńskiej. Świadomość posiadania dobrze dobranego stroju dla panów i tak już jest większa aniżeli była jeszcze parę lat wstecz. Dziś to już coś normalnego kiedy widzimy na ulicy mężczyzn dobrze ubranych gdyż temat ten częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Sporo sklepów z ciuchami robi kampanie skierowane tylko do panów i nikt się temu nie dziwi. Wciąż jednak jest sporo do poprawy w tej kwestii, z tego powodu warto poznać parę reguł, które wskażą czego unikać żeby dobrze wyglądać. Jak wyglądają najczęściej popełniane błędy?

Po pierwsze problemem może być rozmiar ubrań. Często jest tak, że widzimy panów w całkiem fajnym ubiorze, lecz niestety dobór rozmiaru jest kiepski. Ubrania są zbyt ciasne, albo pralnia chemiczna warszawa zbyt obszerne. Często bowiem panowie myśląc o wygodzie sądzą, że w trochę większych ubraniach będą się czuli swobodnie. Prowadzi to do nabywania workowych ubrań, które pewnie i są wygodne, jednak kiepsko wyglądają. Jeśli chodzi o za małe stroje, to często widzimy choćby latem, jak panowie chcąc pochwalić się swoimi pięknie wyrzeźbionymi bicepsami, wciskają się w ubrania z rękawami niemal pękającymi w szwach. Przez co efekt jest dość komiczny. Problem z nieodpowiednim rozmiarem może brać się również z tego, że panowie najczęściej nie przepadają za chodzeniem na zakupy. Przez to kupują ubrania rzadko. Z tego powodu zdarza się im mieć ubrania, w jakich już się nie mieszczą, gdyż przykładowo trochę przybrali na wadzę niedawno.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym dużym problemem jest nie przywiązywanie wagi do stanu czystości butów czy ciuchów. Nie zawsze jest czas aby wyczyścić obuwie przed wyjściem, jeśli zapomnimy o tej czynności wieczorem to niestety rezultat jest taki, iż cokolwiek mielibyśmy na sobie, brudne buty zniszczą nasze starania, ponieważ będą z pewnością widoczne na pierwszy rzut oka. Tak samo jak nie wyprasowana koszula czy spodnie. Nie wygląda to zbyt dobrze, jak ubieramy wygniecione ubrania.

Pomieszanie stylu to kolejne przewinienie, jakie jest widoczne na naszych ulicach. Chodzi o sytuacje, kiedy panowie łączą ze sobą na przykład sportową kurtkę zakładaną na garnitur. Niestety, płaszcz to cześć stroju wykorzystywana bardzo rzadko, jednak jest on nie do zastąpienia. Dobranie kurki do garnitury często prezentuje się komicznie – czytaj więcej. Tak samo jest z noszeniem plecaka do płaszcza. Dobrze jest w takim wypadku zainwestować torbę do laptopa. To jedynie nieliczne grzechy popełniane przy codziennym ubieraniu się, jednak bardzo rzucające się w oczy.