W jaki sposób wybrać szykowne ubranie do biura?

najnowszy szyk i trendy

W jaki sposób wybrać szykowne ubranie do biura?

Panie zatrudnione w biurze powinny szanować pewne reguły dotyczące garderoby. Nie mogą pozwolić sobie na swobodne sukienki czy zbyt krótkie spódniczki, gdyż muszą pracować z klientami albo partnerami biznesowymi i zawsze wyglądać stylowo.

kobieta

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz wygląd ma mocno wpływa na kontakty z ludźmi, własnym ubiorem z kolei można podkreślić respekt dla drugiej osoby. W jaki sposób w takim razie wybrać najlepsze stylizacje do biura? U kobiet za każdym razem sprawdzają się żakiety, które można nałożyć zarówno do spodni, jak i do spódniczki. Muszą być zgrane kolorystycznie i pod względem tkaniny, by stanowiły harmonijną całość. Najlepsze są subtelne kolory, które nie rzucają się w oczy kolorowe soczewki – z apaszką za to bądź z butami możemy odrobinę zaszaleć, by lepiej się czuć i mieć fajny nastrój każdego dnia. Kobiety nieraz zakładają sukienki, przy czym należy pamiętać, by nie miały zbyt głębokiego dekoltu oraz nie odkrywały ramion. Latem, aby nie czuć gorąca, wystarczy wybrać sukienkę z lżejszego, przewiewnego materiału, a rękawek z pewnością nie będzie nam przeszkadzać. Jeśli chodzi o bluzki damskie, do każdej stylizacji sprawdzą się bluzki mające kołnierzyk.

kobieta

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Są nadzwyczaj gustowne oraz pasują nawet na ważne spotkanie biznesowe w lokalu. Wybierajmy bluzki z tkanin, które się nie gniotą, by za każdym razem prezentować się dobrze. Jeżeli zakładamy zwyczajną bluzkę, ostatnio wyjątkowo popularne są dopinane kołnierzyki. Można dobrać je w całkowicie innym kolorze niż kolor bluzki, aby równocześnie pełniły funkcję ozdoby. Wtedy dobrze jest już zrezygnować z dużego naszyjnika, gdyż taki kołnierzyk zupełnie wystarczy.

Na koniec trzeba jeszcze napisać o długości spódnic i sukienek – najbardziej pożądana jest długość do kolan, a poza tym zawsze powinno się wkładać rajstopy albo pończochy, niezależnie od pogody. Poza doborem konkretnych części garderoby istotne jest także, aby ubranie zawsze wyglądało schludnie, tzn. było czyste oraz porządnie wyprasowane. Nie można też zapomnieć o dodatkach, np. o subtelnej biżuterii oraz eleganckim makijażu. Włosy powinny być gładko zaczesane bądź upięte, a manicure – dokładny. Takie niewielkie szczegóły mają bezapelacyjny wpływ na cały wygląd, toteż na nie także dobrze jest zwrócić uwagę, aby ładnie wyglądać i dobrze się czuć.