Skarpety – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

najnowszy szyk i trendy

Skarpety – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Wielu ludzi niesłusznie wierzy, że nie ma znaczenia jakie skarpety noszą. Ponadto wielu z nas wybiera skarpety pod kątem podziału na skarpety bawełniane (a więc te dobre, w których stopa „oddycha”), i skarpetki zrobione ze sztucznego materiału (a więc te „słabsze”, których należy unikać). Prawda jest jednak taka, że istnieje duża liczba innych wyznaczników, które warto wziąć pod uwagę wybierając skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Temu tematowi będzie też poświęcony poniższy tekst. Warto bowiem okazać zainteresowanie swoim stopom. Mimo, iż wybór skarpet wydawać się może kwestią niezmiernie prostą, wręcz trywialną, należy pamiętać, że będziemy je nosić przez wiele godzin niemal każdego dnia. Jest więc to inwestycja, która niewątpliwie warta jest większego czasu oraz pieniędzy. Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając skarpet? Przede wszystkim, nie daj się zwieść hasłom „100% bawełna”. Pomimo,że każdy producent (zobacz więcej producent włókniny) skarpet produkuje skarpety o nieco odmiennym składzie, każdy kto twierdzi, że jakieś skarpety zawierają wyłącznie bawełnę, najzwyczajniej w świecie kłamie.Dlaczego? Ponieważ bawełna jest nierozciągliwa! Dlategp też, skarpetki wytworzone z samej bawełny nie byłyby w stanie się utrzymać na jakichkolwiek stopach! Z tego względu często dodaje się do nich lycre. Warto więc patrzeć na skład (bawełna jest niewątpliwie przyjaźniejsza dla naszych stóp niż inne materiały sztuczne), jednak nie pozwól się oszukiwać hasłom reklamowym! Co więcej, czasem warto rozejrzeć się za innym składem – osoby uprawiające sport lub wycieczki górskie, mogą potrzebować skarpet o odmiennym składzie, którezagwarantują stopom większą termiczność oraz oddychalność. Po drugie, dobierz „krój” skarpetki do obuwia, które zamierasz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeśli w tym sezonie nosić będziesz tal zwane balerinki, warto zaopatrzyć się w skarpety stopki (przykładowych szukaj: unipex.com.pl/). Jeśli planujesz zaś pieszą wędrówkę, niezbędne będą trekkingowe skarpetki za kostkę, wystające poza buty Po trzecie, należy pamiętać, że kolor skarpet powinien być dopasowany do reszty ubioru.Z pewnością nie raz widzieliście osoby w czarnych spodniach oraz czarnych pantoflach, noszącego białe skarpetki. Bez wątpienia jest to jeden z przykładów, kiedy źle wybrane skarpety potrafią zniszczyć całą elegancję stroju.