Styl wojskowy w modzie

najnowszy szyk i trendy

Styl wojskowy w modzie

Na chwilę obecną z przekonaniem można powiedzieć, że panuje moda na militaria. Ma to odzwierciedlenie w bardzo różnych aspektach życia. Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych aspektami wojskowymi i militarnymi, a zatem dziejami wojen i sprzętu wojskowego, a także tymi sprawami w aspekcie współczesnym. Bardzo lubiane są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i w celach rozrywkowych. Jednym z przejawów tej mody jest także zamiłowanie do gry w paintball, czyli strzelania ze specjalnej broni za pomocą kul z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl wojskowy obejmuje też modę. W ciągu minionych lat można było obserwować rozmaite zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym mundurze. Ubiory tego rodzaju są najczęściej niezwykle praktyczne z uwagi na mocne materiały, dużą liczbę kieszeni i inne elementy. Są więc używane w niektórych sportach ekstremalnych, a także na przykład w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie helikon są także bardzo funkcjonalne i wytrzymałe, dzięki czemu wybiera je wielu ludzi.

Styl militarny a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Liczne części ubioru w stylu militarnym bywają kojarzone z przedstawicielami różnych subkultur. Ubiory jak na przykład ciężkie obuwie oraz kurtka Harrington przeważającej części osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich stylem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy muzyki metalowej. W tych sytuacjach najczęściej plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami grup muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający militaria to również styl odzieży. Wariacje na temat ubiorów wojskowych czasami sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl ten zakłada użycie motywu moro na tkaninach. Deseń ten także występuje w wielu rozmaitych rodzajów i barwach, ponieważ nie musi już mieć działania kamuflującego. Z tego powodu spotyka się między innymi motyw moro w odcieniu różowym. Styl militarny to także elementy odzieży w kolorze oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje dużo rodzajów butów, dla których podstawą były buty wojskowe. W ostatnim czasie na przykład bardzo modne stały się oficerki dla kobiet, wzorowane na długich butach skórzanych noszonych w armii.