Jak dobrać odpowiednie obuwie męskie na każdą okazję?

najnowszy szyk i trendy

Jak dobrać odpowiednie obuwie męskie na każdą okazję?

Wiele osób myśli, że w zestawieniu z odzieżą damską zasób tej dla panów jest bardzo ograniczony, dzięki czemu wybory są o wiele łatwiejsze i że tak samo jest z obuwiem. O ile co do wyboru różnorodnych rodzajów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można w tym miejscu przyznać rację, o tyle dobieranie obuwia do konkretnej okazji także w przypadku mężczyzn potrafi sprawić niemałe problemy.

Widać to zwłaszcza po skutkach nieprawidłowego dobrania obuwia, które nawet często obserwuje się na ulicach miast w Polsce, ale również poza granicami. Niejednokrotnie dotyczy to także sprawy niepoprawnego doboru spodni wizytowych, których zbyt długie nogawki mają na butach nieestetyczne fałdy. Natomiast za krótkie spodnie spodnie jeansy odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest właściwie zaprzeczeniem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak problem nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, gdyż dla większości ludzi sprawa dobierania obuwia do numeru nie jest większym problemem. Trudności pojawiają się przy dobieraniu modelu.

Inne na wesele kolegi, a inne na rozmowę o pracęW Polsce niestety u sporej liczby ludzi nadal pokutuje przekonanie, że garnitur męski to ten sam komplet pasujący do wszystkich okazji. Często obejmuje to również buty.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

W rzeczywistości sprawa ta nie jest aż tak prosta i potrzebuje dokładnego przeanalizowania. Analogicznie bowiem jak istnieje wiele możliwych zestawów odzieży męskiej na rozmaite okazje, tak do tych kompletów dopasowuje się różnorodne obuwie. Reguły etykiety w tego rodzaju przypadkach mówią, że im bardziej elegancka okazja, tym garnitur powinien być ciemniejszy, a dotyczy to też obuwia. Buty do garnituru są dostępne w dużym wyborze, należy tylko starannie poszukać.

Odpowiedni model obuwia do garnituruSpecjalistyczne poradniki w kwestii tego, jak powinno się dobierać buty do eleganckiego mówią o tym, że aktualnie cały czas często można obserwować panów w obuwiu zupełnie niemodnym i pozbawionym smaku, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja powoli się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe powinno mieć odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i możliwie nie ekstrawagancki. Rzecz jasna należy także mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wypastowanie butów przed określoną uroczystością.