Jaka powinna być odpowiednia kurtka myśliwska?

najnowszy szyk i trendy

Jaka powinna być odpowiednia kurtka myśliwska?

Myślistwo to społeczna służba w ochronie i pomnażaniu dóbr ojczystej przyrody. Aby umożliwić myśliwym jak najdogodniejsze wykonywanie obowiązków, konieczna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie musimy chyba nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po wielogodzinnym chodzeniu w niewygodnych butach czy przemoczonej odzieży. Wszystkie te elementy garderoby są bardzo istotne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, niska waga, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, natomiast dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (kurtki dla myśliwych w tym sklepie) są „nieszeleszczące”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.

polowanie

Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą paletę jaśniejszych odcieni i fasonów. Znajdziemy koszule myśliwskie (zobacz koszule dla myśliwych) jednobarwne i eleganckie które z całą pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli dobierzemy nawet krawat z myśliwskimi motywami. Ciekawym okryciem na koszulę może być kamizelka – polarowa na polowanie lub nieco bardziej elegancka na bardziej oficjalne spotkania.

Wygodne obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia.

Podoba Ci się prezentowany tekst? Zatem odsyłam do źródła – w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe dane, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo. Obecnie sklepy w sieci oferują buty wodoodporne, a przy tym dobrze oddychające. Bardziej wymagający myśliwi znajdą tam również buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fasonach.