Każdy wierzący, który posyła swoje dziecko do Komunii Świętej, chce ofiarować mu coś wyjątkowego

najnowszy szyk i trendy

Każdy wierzący, który posyła swoje dziecko do Komunii Świętej, chce ofiarować mu coś wyjątkowego

W ostatnim czasie niebywale modne zrobiły się bardzo drogie prezenty komunijne – jednak jest to zła droga. Przyjęcie Świętej Komunii to nie Dzień Dziecka, a bardzo istotne wydarzenie duchowe w życiu małego chrześcijanina.
Dzisiaj jest moda na wręczanie maluchom bardzo kosztownych podarków na każdą okazję.

bawełna

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com
sport

Autor: Rhettwp
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadome jest, że babcia uwielbia rozpieszczać swoje wnuki, ale wszystko powinno mieć swoje granice. To, że teraz dziadkowie lub chrzestni kupują pociechom na Komunię Świętą motocykl, albo wyprawę do Disneylandu, to znaczna przesada. Osoby, które są starsze aniżeli kilkuletni szkrab, muszą podążać za głosem rozumu, a nie za trendami. Nie może być również tak, że dziecko cokolwiek na nas wymusza, bo przyjaciele w klasie to mają. Jako rodzice i dziadkowie, musimy dziecku tłumaczyć, o co tak doprawdy chodzi w przyjęciu opłatka w czasie Pierwszej Komunii Świętej – bo wszakże nie o podarunki.

Sprawdź jakie merytoryczne źródło (https://butikkemi.pl/kategoria/kombinezony/) było naszą inspiracją. Nie pożałujesz i z radością przejrzysz posty o tym interesującym zagadnieniu. Wejdź w ten link.

Aby pokazać oseskowi, co jest naprawdę istotne w życiu duchowym każdego chrześcijanina, należy dać mu cudowny medalik. Powinien go mieć na piersi przez wiele lat, żeby był jego amuletem i pomocą w ciężkich momentach. Warto z pociechą także rozmawiać o tym, dlaczego istotne jest to, co duchowe, a nie rzeczy, które są materialne. Medalik powinien być oczywiście wykonany ze złota, by wytrzymał długie lata.

Jest to wytrzymały oraz ładny metal, który nie zaśniedzieje i nie straci blasku po jakimś czasie.
Warto, abyśmy ukochanemu dziecku lub wnukowi ofiarowali coś prosto od serca, a nie z portfela.