Pielęgnacja twarzy mężczyzny i specyfiki wykorzystywane podczas golenia.

najnowszy szyk i trendy

Pielęgnacja twarzy mężczyzny i specyfiki wykorzystywane podczas golenia.

Istnieje stereotyp, który zakłada, że dbanie o wygląd i pielęgnacja własnego ciała to częściej specjalność kobiet niż panów. I jest to stereotyp z całą pewnością wiarygodny i szczególnie ugruntowany zarówno kulturowo, jak również w biologicznych uwarunkowaniach mężczyzny. W odróżnieniu od kobiet, mężczyźni najczęściej nie widzą siebie jako obiektu adoracji, więc nie widzą powodu, dla którego mieliby szczególnie używać kosmetyków czy przykładać się do pielęgnacji ciała.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, przyczyny tego stanu nie są li tylko uzależnione od psychiki – fizjologia każdego mężczyzny jest taka, że umożliwia nieco mniej starać się o swoją powierzchowność bez znacznych strat wizerunkowych – Facetaria. Dla przykładu, mężczyźni posiadają w przybliżeniu o 25% grubszą i bardziej owłosione ciało dystrybutor urządzeń medycyny estetycznej niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na czynniki zewnętrzne i mniej wrażliwymi. Taka organiczna ochrona nie oznacza jednakże, że mężczyźni mają nie pielęgnować swojego ciała. Wciąż zostaje przecież przynajmniej temat golenia się. Brytyjski dramatopisarz Somerset Maugham stwierdził kiedyś, że w każdym pociągnięciu brzytwą kryje się pewna filozofia. Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro jest to czynność, która zdaje się być jednym z najdonioślejszych zadań, z którymi zmagać się musi każdy facet codziennie rano w łazience (z pominięciem tych którzy zapuszczają zarost, oczywiście) – żel do golenia.

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma z pewnością wypracowane metody i rytuały przy goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego przyrządu, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba także kosmetyków, które usprawnią nam czas spędzony przed lustrem. Najszerzej używany dziś kosmetyk to żel do golenia, czasem stosuje się także kremy męskie po goleniu, aby załagodzić nieco piekące uczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy konserwatywni. Jednak na rynku pojawiają się coraz regularniej nowości, które warto przetestować, jak choćby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspomagający likwidację wrastajacego zarostu – men-u.