Co symbolizuje tanzanit i czy biżuterię z tym kamieniem mogą nosić kobiety w jakimkolwiek wieku?

najnowszy szyk i trendy

Co symbolizuje tanzanit i czy biżuterię z tym kamieniem mogą nosić kobiety w jakimkolwiek wieku?

Jest to kamień podobny do szafiru, lecz jest w większym stopniu jaskrawy oraz jakby świecił od środka. Wykorzystywany jest nie jedynie przez złotników. Znany jest także litoterapeutom oraz astrologom.
Tanzanity uznawane są za znak miłości i błogiego życia.

tanzanity

Autor: amir holy
Źródło: http://www.flickr.com
bezpieczeństwo

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Te kamienie są bardzo drogie oraz mają trwałość, która analogiczna jest do wytrzymałości brylantu. Sądzi się także, że człowiek, który nosi go w jakimś wyrobie, sprzyja dobrobytowi finansowemu oraz umacnia swoje więzi rodzinne. Oprócz tego tanzanity posiadają także cechy magiczne i zabezpieczają swego posiadacza pod względem finansowym, w dobrobyt oraz karierę. Tanzanity mają również cechy lecznicze. Kiedy spoglądamy na granatowy kolor tanzanitu, w takiej sytuacji pozbywamy się napięcia psychologicznego i zmniejszamy oczne ciśnienie. Niektórzy sądzą również, że granatowy kolor tanzanitu obniża gorączkę. Tanzanity mogłyby być wykorzystywane w czasie leczenia bólu kości oraz kręgosłupa. Udowodnione jest, że medyczne bluzka medyczna damska właściwości kamienia stosowane są do leczenia trądziku i dolegliwości cery.
Określenie tanzanit pochodzi od Tanzanii, gdzie kamień był odkryty oraz gdzie są jedyne złoża takiego kamienia na świecie. Jest tak samo wartościowy jak diament, lecz tysiąc razy rzadziej spotykany. Tanzanity uosabiają nieskazitelną i niekonwencjonalną elegancję. Osoba wkładająca biżuterię z tanzanitem odróżniać się chce z szarego tłumu i emanuje indywidualizmem oraz pewnością siebie. Odpowiednio oszlifowany i odpowiednio oprawiony tanzanit zachwyca swą unikalną barwą i brylancją. W bardzo niedługim okresie czasu stał się on uosobieniem luksusu i wyrafinowania.

Biżuterię z tym kamieniem noszą panie w jakimkolwiek wieku, gdyż ten kamień jest bardzo uniwersalny i dopasowuje się do różnorodnych okazji oraz do różnych kreacji. Tanzanit najlepiej wygląda w otoczeniu drobniutkich diamentów, które jeszcze wzmagają niebieski blask takiego kamienia.