W jaki sposób nabyć dopasowany kostium kąpielowy na wakacje?

najnowszy szyk i trendy

W jaki sposób nabyć dopasowany kostium kąpielowy na wakacje?

Lato to okres wakacyjnych wyjazdów, kiedy zdecydowana większość osób organizuje urlopy. Nie ma znaczenia, czy zamierza się pojechać nad polskie morze, czy z kolei woli się dużo bardziej egzotyczne kierunki – kobiety z reguły stoją przed dość poważnym problemem, którym jest wybranie dla siebie atrakcyjnego kostiumu kąpielowego. Jest to dość trudne zadanie, mimo że na współczesnym rynku wybór jest naprawdę zróżnicowany. Jakimi kryteriami w takim przypadku trzeba się kierować? Jakie kwestie zdecydowanie warto wziąć pod uwagę?

strój kąpielowy

Autor: Felipe Skroski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kostiumy kąpielowe zdecydowanie muszą być dobrane do figury określonej osoby – zobacz i porównaj. Fakt, że przyjaciółka prezentowała się w danym modelu dość ładnie, nie gwarantuje, że kostium będzie stosowny także dla innej kobiety. Przykładowo, panie, które posiadają dość wydatne brzuchy powinny zdecydować się na kostiumy jednoczęściowe, kategorycznie w ciemnych kolorach, gdyż to one optycznie wyszczuplają ciało. Takie kostiumy nie muszą być nudne – na rynku proponowanych jest dużo interesujących modeli, jakie wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Rozwiązaniem mogą okazać się w dodatku modele wyposażone w dół z wyższym stanem, nieco ukrywającym brzuch. Będą go spłaszczały, tym samym cała sylwetka będzie prezentowała się z pewnością zgrabniej (więcej kostiumów).

Kobiety z dużym lub małym biustem także niekiedy mają trudności z kupieniem odpowiedniego kostiumu.

To jest niezwykle interesująca problematyka i warto ją zgłębić bliżej, więc bez wahania sprawdź szczegóły w źródle (virtuvia.pl/), który znajduje się tutaj.

Na rynku można jednakże kupić biustonosze z usztywnianymi miseczkami, które utrzymają duży biust w ryzach, a niewielki powiększą. Możliwości w tym względzie jest rzeczywiście dosyć dużo, należy tylko umieć ukryć swoje mankamenty. Dodatkowo, kostium powinien być wykonany z dobrej jakości tkaniny, która będzie przepuszczała powietrze. Podczas gorących dni jest to konieczność.

Należy sprawdzić też, czy strój jest komfortowy i czy nie odpinają się jego określone elementy, jako że w przeciwnym wypadku można znaleźć się w sytuacji, w jakiej po wyjściu z wody spadnie chociażby biustonosz. W czasie zakupów należy także zabrać ze sobą bliską i szczerą osobę, która będzie potrafiła ocenić prezencję w danym kostiumie i powie prawdę na temat jego dopasowania. Kostium to jeden z podstawowych elementów wakacyjnej walizki, toteż jego wybieranie nie powinno być przypadkowe.